Ny periode for Gerd-Liv Valla
Gerd-Liv Valla ble gjenvalgt for de fire neste åra som LOs leder, og Fagforbundet og NTL fikk de to ledige plassene i LOs ledelse. Randi Reese avanserer til 2. vara i LO-sekretariatet.
På grunn av at FO har hatt en jevn vekst og nå teller over 20 000 medlemmer, har Randi Reese avansert fra niende vara til annen vara i LOs sekretariat. Valgkomiteens leder Jan Davidsen fra Fagforbundet presenterte en enstemmig innstilling, og det var ingen motkandidater. Fagforbundets Geir Mosti ble annen nestleder og Tor-Arne Solbakken fra NTL ble valgt til LO-sekretær.
Hele resten av LO-ledelsen ble gjenvalgt. De er: Roar Flåthen, 1. nestleder, Fellesforbundet, Bente Halvorsen, hovedkasserer, Handel og Kontor, Ellen Stensrud, førstesekretær, Fellesforbundet, Trine-Lise Sundnes, LO-sekretær, Handel og Kontor, Rita lekang, Fagforbundet, LO-sekretær.
Siste nytt
Laila Robert synes det er tøft å måtte gjennom kontroll på grensa mellom Norge og Sverige på vei til og fra jobb. Nå er hun sykmeldt.
Privat
Vernepleier Laila ble syk av Sverige-pendling: – Du føler deg som en kjeltring
– Det er veldig viktig at studentene opplever dette som relevant for dem. Vi har gått grundig gjennom pensum på de ulike utdanningene for å lage oppgaver der alle har noe å bidra med, sier prosjektleder Torhild Skotheim.
Hanna Skotheim
OsloMet tar grep: Slik skal studentene bli flinkere til å jobbe med barn
Mye lest
– Som pårørende er man allerede i dag maktesløs. Hvis rusreformen vedtas, blir vi enda mer aleine, mener Merete Almås. Hun er svært bekymret for konsekvensene av rusreformen helse- og omsorgsminister Bent Høie la fram forrige uke.
Leif Martin Kirknes og Kristin Heier/Studio Design
– Som pårørende får jeg vondt i magen av å lese forslaget til rusreform
Magnus Alu Andersen (t.v.) er leder for Netcompanys norske barnevernssatsing og Lars Andreas Eidsheim er prosjektleder i DigiBarnevern sitt fagsystem. Fontene møtte dem i Netcompany sine lokaler.
Hanna Skotheim