Fontene holder oss oppdatert
CELLULOSE VINNER: Papirutgaven er en soleklar vinner blant Fontenes, så også blant pensjonistene i FO Drammen.
Eirik Dahl Viggen
Saken oppsummert
Vi har diskutert Fontene på vårt møte 19. oktober, og kom fram til følgende: FOs pensjonistgruppe, Drammen ønsker å beholde Fontene i papirformat og med samme utgivelsesfrekvens som i dag.
Fontene er med på å holde studenter, yrkesutøvere og pensjonister oppdatert på fagfeltet. Og på temaer som bør angå og engasjere oss.
Fontene er den viktigste grunnen til at vi som pensjonister ønsker å opprettholde vårt medlemskap i FO.
Selv om alle vi i pensjonistgruppa har nettilgang, foretrekker vi å lese fagbladet vårt på papir.
Vi synes også det er praktisk å kunne bla tilbake til artikler av spesiell interesse. På vårt siste møte i FOs pensjonistgruppe tok vi utgangspunkt i Fontene nr. 9 og 10 for å få innspill til spørsmålet om hvorvidt bladet er viktig for oss.
Fontene har aktualitet og bredde i sin informasjon. Dette ønsker vi skal opprettholdes.
Når det gjelder omtale av kongressen, ønsker vi full åpenhet og en balansert framstilling.
Og til sist; redaktørplakaten må selvfølgelig alltid gjelde.
Fontene er den viktigste grunnen til at vi som pensjonister ønsker å opprettholde vårt medlemskap i FO.
Flere saker
Hanna Skotheim
– Jeg vet mye om hva som fungerer og ikke fungerer i velferdsstaten
Barnevernsarbeidere i Østfold øver på scenarioer for å bli bedre i yrket. Camilla Galstad spiller rusa mor.
Anne M. Odland
Camilla spiller rusa mor: – Rollespill gjør oss bedre
Da Bredtveit høysikkerhetsavdeling ble stengt, flyttet 30 kvinner hit til Ullersmo fengsel.
Gorm Kallestad/NTB
Flere slår alarm om kvinner i fengsel: – Vi er understimulerte og nedprioriterte
Kvinnen på bildet er medlem av urfolksorganisasjonen CPK som arbeider for å beskytte urfolks rettigheter mot selskaper som driver med skogbruk, vannkraft og gruvedrift.
Hanna Skotheim
– Vi eksisterer ikke i dette rasistiske systemet
Berit Jacobsen er leder i Norsk barnevernlederforening. Hun mener det ikke nødvendigvis er mindre krevende å jobbe i en liten barnevernstjeneste.
Fartein Rudjord
Skal ledere i små barnevernstjenester tjene minst?
Brian Cliff Olguin