Over til forretning
Høyre-kommunen Bergen gjennomgår en grundig kommersialisering av de ansattes hoder. Nå er ledere og mellomledere sendt på kurs i det å omgjøre forvaltningen til forretning.
Saken oppsummert
Studentene skal igjennom tema som forretningsutvikling, strategi og bedriftsøkonomi. Ifølge kommunens nettsider skal kurset dessuten gi studentene forståelse for forholdet mellom det verdibaserte samfunnsoppdrag de skal utføre for kommunens befolkning og bruken av organisasjons- og ledelsesprinsipper som tradisjonelt forbindes med markedsbasert virksomhet.
Kurset ble åpnet av moderniseringsminister Morten Meyer. Første forelesning ble holdt av byråd Henning Warloe, som snakket om konkurranseutsetting, brukervalg og omdanning til kommunale foretak.
Flere saker
Hege Nilssen går fra Bufdir til Nav.
Hanna Skotheim
Bufdir-sjef Hege Nilssen blir ny Nav-direktør
Vernepleier Synne Sylte synes arbeidshverdagen har blitt bedre med TID-modellen.
Hanna Skotheim
Kommunen sparer millioner takket være Synnes nye arbeidsmåte
Det er ikke vanskelig å forstå at man har gått inn på kontoret til et FO-medlem når du går inn på Vibeke Sandviks sitt i Elnesvågen i Hustadvika kommune.
Hanna Skotheim
Da ingen i kommunen ville ta på seg ansvaret, rakk Vibeke opp hånda
Beate Haaberg Fernandez er daglig leder i Den åpne dør som ligger i Gamlebyen i Oslo.
Hanna Skotheim
Beate fikk besøk på rusinstitusjon. Det ble til en film
Jonny Ottesen er en pådriver for å begrense antall «quick returns» på Sandviken sykehus i Bergen.
Helge Skodvin
Jonny fikk søvnproblemer av turnusen
Illustrasjonsfoto: Colourbox

