Utsetter åpning av mottak
Åpningen av bo- og omsorgssenteret for enslige mindreårige asylsøkere på Landsverk utsettes. Kapasiteten i byggebransjen vanskeliggjør framdriften for Statsbygg. Ny åpning er satt til 1. desember.
Saken oppsummert
Landsverk på Eidsvoll er under ombygging og klargjøring til bo- og omsorgssenter for enslige mindreårige asylsøkere under 15 år. Etter planen skulle de første barna flytte inn på Landsverk 1. oktober. Senteret får kapasitet for inntil 30 barn, fordelt på fem boenheter. Vel 50 tilsatte skal sørge for at barna får et særlig tilpasset omsorgstilbud.
Barne- og likestillingsdepartementet, i samråd med Barne-, ungdoms- og familieetaten (Bufetat), har derfor vedtatt at åpningen av Landsverk må utsettes til 1. desember.
Statsbygg har varslet at det ikke vil vere mulig å få ombygginga ferdig til den planlagte datoen. Det store presset i byggebransjen har medført kapasitetsproblem og vanskeleggjort framdrifta ved Landsverk, heter det i en pressemelding fra Barne- og likestillingsdepartementet.
Flere saker
Gatekunstner Roy Håvard Løseth har foreviget Tamima på en vegg på Kampen i Oslo.
Frode Rønning
Vedtatt pålegg mot arbeidsgiveren etter Kampen-drapet
Elin Dingstad, Pia Frog Mandt og Joakim Næss diskuterer hvordan litteratur gjør dem til bedre fagpersoner.
Hanna Skotheim
Familieterapeutene: – Vi blir bedre fagpersoner av å lese romaner
Kristin Berg er klinisk sosionom og familieterapeut.
Sanden Media
Blinde Kristin om lovendring: – Jeg vil bidra i arbeidslivet uten å slite meg ut
Julefesten for tidligere barnevernsbarn bringer fram gode og såre følelser og er noe av det fineste familieveileder Maja Mugaas (t.h) er med på hvert år.
Hanna Skotheim
Julefest med tidligere barnevernsbarn: – Det fineste jeg gjør i året
Senterpartiets Kjersti Toppe (Sp) mener Nav er i krise.
Skjalg Bøhmer Vold
Senterpartiet vil dele Nav i to: – Arbeidet må starte straks
Hanne Glemmestad er utdannet sosionom og har tidligere vært Nav-leder.
Hanna Skotheim

