Barn i institusjon
Anne Marie Verpe og Hilde Engja:Barn på venting. Institusjonsarbeid med barn under offentlig omsorg.Høgskoleforlaget 2004
Noen barn har en så utilstrekkelig omsorgssituasjon at de må flytte til institusjon i ung alder. Denne boka handler om praktisk miljøarbeid for barn i institusjon opp til 12-års alder. Institusjon er i og for seg siste utvei dersom det ikke er mulig å plassere barnet hos slektninger eller i fosterhjem.Boka tar for seg barnas utgangspunkt, strukturelle forhold ved institusjonen og plasseringen og den barnevernfaglige plattform, samværsordninger og tiltaksplaner. Videre er det et kapittel om utfordringer og dilemmaer ved miljøarbeidet. Boka forholder seg praktisk og konkret til utfordringene. Også det flerkulturelle perspektivet er med. Og et helt kapittel er viet samarbeid på kryss og tvers.Forfatterne er barnevernpedagog Anne Marie Verpe, som blant annet har hovedfag i sosialt arbeid, og førskolelærer Hilde Engja.
Mia
Siste nytt
Carina Bogen Sleveland (f.v.), Monica Bøe, Jon Y. Olsen, tillitsvalgt Daniel Hjellestad og Bonita Hanson streiker for bedre lønn.
Bente Owren/FO
Flere tatt ut i streik. Reagerer på lønnsforskjell på opp mot 100.000 kroner: – Absurd, mener tillitsvalgt
Linn Løvlie Slette er ny redaktør for tidsskriftet Vernepleier. Hun er rådgiver i Stiftelsen SOR, men for tiden i mammapermisjon.
Hanna Skotheim
Ny redaktør for tidsskriftet Vernepleier: – Jeg håper å få unge vernepleiere til å skrive
Mye lest
Carina Bogen Sleveland (f.v.), Monica Bøe, Jon Y. Olsen, tillitsvalgt Daniel Hjellestad og Bonita Hanson streiker for bedre lønn.
Bente Owren/FO
Flere tatt ut i streik. Reagerer på lønnsforskjell på opp mot 100.000 kroner: – Absurd, mener tillitsvalgt
– De som står i førstelinja har vært gode til å nyansere bildet og få fram de dilemmaene barnevernet står overfor, sier Mari Trommald, direktør i Bufdir.
Frode Hansen/VG