Nav-ansatt angrepet og sprayet med ukjent stoff – leter etter gjerningsperson
Et Nav-kontor i Tromsø er sperret av og evakuert etter at en ansatt ble angrepet og sprayet i ansiktet med et ukjent stoff torsdag morgen.
Illustrasjonsfoto Colourbox
Saken oppsummert
– En av våre ansatte som var på tur på jobb i dag, ble mer eller mindre uprovosert angrepet av en bilist som kjørte i området. Den ansatte fikk et eller annet middel sprayet i ansiktet eller kastet noe i ansiktet. Føreren av bilen kom ut av bilen, sier Nav-sjef Geir Jakobsen til iTromsø.
Politiet leter etter gjerningspersonen. Hele bygget evakueres som følge av at det er brukt et ukjent stoff.
– Det sperres av fordi man er usikker på hvilket stoff det var og ønske å få sikkerhet om dette før man passerer inn og ut, sier Jakobsen.
Den ansatte er kjørt til sykehus. Jakobsen vet ikke om vedkommende er fysisk skadet.
– En person har vært direkte involvert, men så har vi noen personer som har vært i nærheten og opplevde ubehag knyttet til dette stoffet, sier Jakobsen.
All aktivitet ved Nav er stanset inntil de har mer kunnskap om situasjonen.
– En sånn situasjon vil også oppleves som skremmende for ansatte og andre folk i nærområdet. Det er naturlig for ansatte i Nav og tenke at det er en sammenheng mellom jobb og en sånn hendelse. Det har vi ingen indikasjoner på, sier Jakobsen.
ketil.bjerke@ntb.no
Flere saker
Hanna Skotheim
Er danskene så harde i klypa mot unge kriminelle som vi tror?
Ap-nestleder Tonje Brenna på Lørenskog sykehjem.
Jonas Sandboe
Flere får rett til erstatning for yrkesskade
Maja Mossing er vernepleier og idrettspedagog.
Hanna Skotheim
Maja er Team Pølsas hemmelige hjelper: – Unge må bli pushet mer
En milliard kroner skal flyttes fra arbeidsmarkedstiltak og øremerkes varige lønnstilskudd.
Rebekka Johannessen Litland
Regjeringen flytter på Nav-milliard for å få flere i jobb
Grete Wold (SV) og Erlend Wiborg (Frp) er uenige i løsningen på utfordringene med ungdomskriminalitet.
Hanna Skotheim/Sissel M. Rasmussen
Frp mener flere sosionomer ikke er løsningen: – Det er mye boller og brus og stakkars deg
Grete Wold er relativt fersk i politikerverdenen så læringskurven har vært bratt, men spennende, synes hun.
Hanna Skotheim