Hvordan skal Storberget straffe?
I dag legger justisminister Knut Storberget, sammen med kultur- og kirkeminister Trond Giske og kommunal- og regionalminister Magnhild Meltveit Kleppa frem stortingsmeldingen om kriminalomsorg som har fått tittelen ”Straff som virker.
Saken oppsummert
Det er knyttet stor spenning til denne meldingen. Blant annet til hva Storberget velger å gjøre for unge kriminelle. Det er ikke tilfeldig at lanseringen av denne meldingen vil skje bak fengselsmurere ved Oslo fengsel. Før de trestatsrådene skal presenter meldingen som r utsatt flere ganger i år, vil husbandet fra Bredtvedt kvinnefengsel Wenjas harem og musikkgruppa ved Grønland voksenopplæring underholde. Filmskaper Margreth Ohlin vil også åpne Fin Serck-Hanssens fotoutstilling før Knut Storberget legger fram meldingen sammen med statsrådkolleger. For de som ikke har pressekort og får komme inn i fengselet, er det mulig å følge hele seansen på Justisdepartementets hjemmeside : http://media01.smartcom.no/Microsite/dss_01.aspx?eventid=3496
Flere saker
Kristin Berg er klinisk sosionom og familieterapeut.
Sanden Media
Blinde Kristin om lovendring: – Jeg vil bidra i arbeidslivet uten å slite meg ut
Julefesten for tidligere barnevernsbarn bringer fram gode og såre følelser og er noe av det fineste familieveileder Maja Mugaas (t.h) er med på hvert år.
Hanna Skotheim
Julefest med tidligere barnevernsbarn: – Det fineste jeg gjør i året
Senterpartiets Kjersti Toppe (Sp) mener Nav er i krise.
Skjalg Bøhmer Vold
Senterpartiet vil dele Nav i to: – Arbeidet må starte straks
Hanne Glemmestad er utdannet sosionom og har tidligere vært Nav-leder.
Hanna Skotheim
Hanne skal være med å gjøre Nav-regelverket enklere: – Kan gi bedre omdømme
Hanna Skotheim
Hun jobber side om side med dem som bor i de utsatte områdene
Morten Gloppestad von Krogh er velferdsviter og leder i FOs nye landsdekkende klubben for statlige ansatte i Nav.
Simen Aker Grimsrud

