Avbrekk fra hard hverdag
Kjenner du en ungdom som trenger avbrekk fra en tøff hverdag? Landsforeningen for barnevernsbarn arrangerer musikk og friluftsleir for sjette år på rad.
Saken oppsummert
Musikkleiren arrangeres i år på Åaholt tunet Gjestegård utenfor Tønsberg, fra 20. til 26. juni. Profesjonelle musikkinstruktører, som også er miljøarbeidere, underviser nybegynnere og øvede deltakere.
– Allerede andre dagen på leiren settes deltakerne sammen til grupper som skal øve inn valgte coverlåter som de skal opptre med på slutten av oppholdet, forteller organisasjonssekretær Maria Reklev i Landsforeningen for barnevernsbarn.
Gratis moro
Også bading, fotball, volleyball og klatring står på programmet.
Leiren finansieres gjennom flere legater, oppholdet er i år gratis for deltakerne og barnevernet dekker kun reiseutgiftene. Deltakerne som meldes på Musikkleiren må fungere både selvstendig og i sammen med andre ungdommer. De kan heller ikke ha et aktivt rusproblem. 20 ungdommer får delta, og det er fremdeles plasser igjen. Søknadsfristen er 28.mai. Påmeldingen er bindende. Det vil bli gitt fyldig informasjon om reise og program nå deltakelsen er bekreftet.
Spørsmål sendes til MusikkCamp ved André Ellefsen, telefon 930 80 529, eller e-post post@musikkcamp.no.
Flere saker
Hege Nilssen går fra Bufdir til Nav.
Hanna Skotheim
Bufdir-sjef Hege Nilssen blir ny Nav-direktør
Vernepleier Synne Sylte synes arbeidshverdagen har blitt bedre med TID-modellen.
Hanna Skotheim
Kommunen sparer millioner takket være Synnes nye arbeidsmåte
Det er ikke vanskelig å forstå at man har gått inn på kontoret til et FO-medlem når du går inn på Vibeke Sandviks sitt i Elnesvågen i Hustadvika kommune.
Hanna Skotheim
Da ingen i kommunen ville ta på seg ansvaret, rakk Vibeke opp hånda
Beate Haaberg Fernandez er daglig leder i Den åpne dør som ligger i Gamlebyen i Oslo.
Hanna Skotheim
Beate fikk besøk på rusinstitusjon. Det ble til en film
Jonny Ottesen er en pådriver for å begrense antall «quick returns» på Sandviken sykehus i Bergen.
Helge Skodvin
Jonny fikk søvnproblemer av turnusen
Illustrasjonsfoto: Colourbox

