Avbrekk fra hard hverdag
Kjenner du en ungdom som trenger avbrekk fra en tøff hverdag? Landsforeningen for barnevernsbarn arrangerer musikk og friluftsleir for sjette år på rad.
Saken oppsummert
Musikkleiren arrangeres i år på Åaholt tunet Gjestegård utenfor Tønsberg, fra 20. til 26. juni. Profesjonelle musikkinstruktører, som også er miljøarbeidere, underviser nybegynnere og øvede deltakere.
– Allerede andre dagen på leiren settes deltakerne sammen til grupper som skal øve inn valgte coverlåter som de skal opptre med på slutten av oppholdet, forteller organisasjonssekretær Maria Reklev i Landsforeningen for barnevernsbarn.
Gratis moro
Også bading, fotball, volleyball og klatring står på programmet.
Leiren finansieres gjennom flere legater, oppholdet er i år gratis for deltakerne og barnevernet dekker kun reiseutgiftene. Deltakerne som meldes på Musikkleiren må fungere både selvstendig og i sammen med andre ungdommer. De kan heller ikke ha et aktivt rusproblem. 20 ungdommer får delta, og det er fremdeles plasser igjen. Søknadsfristen er 28.mai. Påmeldingen er bindende. Det vil bli gitt fyldig informasjon om reise og program nå deltakelsen er bekreftet.
Spørsmål sendes til MusikkCamp ved André Ellefsen, telefon 930 80 529, eller e-post post@musikkcamp.no.
Flere saker
Hanna Skotheim
– Jeg vet mye om hva som fungerer og ikke fungerer i velferdsstaten
Barnevernsarbeidere i Østfold øver på scenarioer for å bli bedre i yrket. Camilla Galstad spiller rusa mor.
Anne M. Odland
Camilla spiller rusa mor: – Rollespill gjør oss bedre
Da Bredtveit høysikkerhetsavdeling ble stengt, flyttet 30 kvinner hit til Ullersmo fengsel.
Gorm Kallestad/NTB
Flere slår alarm om kvinner i fengsel: – Vi er understimulerte og nedprioriterte
Kvinnen på bildet er medlem av urfolksorganisasjonen CPK som arbeider for å beskytte urfolks rettigheter mot selskaper som driver med skogbruk, vannkraft og gruvedrift.
Hanna Skotheim
– Vi eksisterer ikke i dette rasistiske systemet
Berit Jacobsen er leder i Norsk barnevernlederforening. Hun mener det ikke nødvendigvis er mindre krevende å jobbe i en liten barnevernstjeneste.
Fartein Rudjord
Skal ledere i små barnevernstjenester tjene minst?
Brian Cliff Olguin