Tar livet av folk
Harald Trulsrud fra Arbeidssøkerforbundet frykter konsekvensene av at folk ikke har råd til å gå til lege.
Saken oppsummert
Legeforeningen opplyser til NRK at bare i år vil over 40.000 legekonsultasjoner ikke bli betalt. De advarer mot denne utviklingen, som de mener skyldes at folk ikke har råd til egenandelene. De frykter at mange lar være å gå til lege fordi de ikke kan betale egenandelen.
Arbeidssøkerforbundet er en av brukeorganisasjonene som har advart mot dette i en årrekke. Foreningens leder Harald Trulsrud skriver i en kommentar at han frykter konsekvensene av at folk ikke har råd til å gå til legen. – Egenandelene tar livet av folk, mener han.
Flere saker
Rikke Simonsen sluttet i jobben på barnevernsinstitusjon i fjor. I år skal hun feire jul med familien.
Erling Slyngstad-Hægeland
Rikke feiret jul på institusjon som ungdom. Nå jobber hun «alltid» på julaften
Gatekunstner Roy Håvard Løseth har foreviget Tamima på en vegg på Kampen i Oslo.
Frode Rønning
Vedtatt pålegg mot arbeidsgiveren etter Kampen-drapet
Elin Dingstad, Pia Frog Mandt og Joakim Næss diskuterer hvordan litteratur gjør dem til bedre fagpersoner.
Hanna Skotheim
Familieterapeutene: – Vi blir bedre fagpersoner av å lese romaner
Kristin Berg er klinisk sosionom og familieterapeut.
Sanden Media
Blinde Kristin om lovendring: – Jeg vil bidra i arbeidslivet uten å slite meg ut
Julefesten for tidligere barnevernsbarn bringer fram gode og såre følelser og er noe av det fineste familieveileder Maja Mugaas (t.h) er med på hvert år.
Hanna Skotheim
Julefest med tidligere barnevernsbarn: – Det fineste jeg gjør i året
Senterpartiets Kjersti Toppe (Sp) mener Nav er i krise.
Skjalg Bøhmer Vold

